Furiozno su Čačani započeli ovaj meč. Imali su prednost 1:10, međutim dve trojke uz faul su brzo vratile Pančevce u život. Rezultat nakon prvog kvartala bio je 15:19 za Borac.

U drugoj četvrtini se igralo u serijama, Borac bi se „odlepio“ međutim Tamiš im je uvek disao za vratom i trojkama Smiljanića i Tornjanskog smanjivao njihovu prednost. Na poluvremenu je Borac imao prednost 32:35.

Odličan početak domaćina davao je nade navijačima da će njihov tim preuzeti kontrolu nad rezultatom nakon pogotka Mitrovića za, ispostaviće se, najveću prednost domaćih od 4 poena (41:37). Međutim, od tog momenta stekao se osećaj da su igrači Borca bili sami na terenu demoliravši domaćina serijom 3:21! Pokazali su zašto su jedan od najboljih timova u Aba 2 ligi i koliko individualnog i naravno timskog kvaliteta poseduju.

Nakon toga, jedino pitanje je bilo kojim će se rezultatom završiti ovaj susret. Šansu su dobili i rezervisti obe ekipe koje su mirno privele meč kraju.

Najzapaženiji pojedinci su bili Smiljanić sa 14 postignutih poena za Tamiš i Radovan i Ilija Đoković sa isto toliko.