Borba duga preko 2 sata, veliki broj slobodnih bacanja i odlično šutersko veče obe ekipe. Ime hale totalno se uklapa u celu priču, Strelište – ovog puta u pitanju su trojke. Gosti su bili ubedljivi u prvom kvartalu u kom su ubacili 32 poena. Pančevci su gubili i 16 poena razlike, ali su u drugoj četvrtini smanjili deficit na 4 poena. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 46:52.

Tamiš u drugo poluvreme ulazi furiozno, ali ipak prednost ostaje na strani Poskoka. Poslednja deonica defanzivno besprekorna za gostujuću ekipu i ovom pobedom se izjednačuju sa rivalima iz Pančeva sa 4 pobede u 10 odigranih kola. Takođe, ovo je prvi poraz Tamiša na domaćem parketu.

METALAC: Pavlović 2, Stepanović 14 (8sk), Vojinović 18 (5sk, 5as), Vasić 7 (6as), Stefanović, Ðuković 4, Radomirović 6 (4sk), Vasiljević 11 (9sk), Tomašević 14, Anđušić 16, Slijepčević

TAMIŠ: Nikolić 19, Čabrilo 6 (4as), Radović 2 (3il), Vasić 3, Pavićević 3, Vukojičić 3, Frensis, Prlja 10 (7sk), Janković 8 (5sk), Lučić 3, Rhodes 19, Labudović 2