Tamišu je ovo četvrti poraz uz koje ima i tri pobede, dok su gosti zabležili četvrti trijumf u sedam odigranih utakmica.

Domaći su kvalitetno otvorili utakmicu, u prvoj četvrtini su kontrolisali rezultat i tempo igre. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 25:21.

U drugoj četvrtini se sve menja. Ulaskom Bojića Mladost dobija veliku prednost pod obručevima i veću napadačku raznovrsnost. Trčanjem, agresivnom odbranom i visokim procentima šuta su demolirali domaće u drugom kvartalu u kom su ubacili čak 35 poena, a primili svega 19.

U drugom poluvremenu Tamiš je imao nekoliko naleta gde je uspeo da se vrati na jednocifreni minus, ali gosti su za svaki nalet imali odgovor sa preciznim šutem za tri poena. Meč je rutinski priveden kraju i nakon 40 minuta igre konačan rezultat beše 89:104.

Pozitivna stvar za domaći sastav, uprkos porazu, jeste da su se u ekipu konačno vratili Terzić i Sanadze, koji nisu igrali od drugog, odnosno od prvog kola. Očekuju se još povratak Lugića i Kovačevića da bi izabranici Bojana Jovičića konačno mogli u punom sastavu da pokažu svoj veliki potencijal.