Na samom početku se videlo da će biti neizvesno do poslednjeg sudijskog zvižduka. Domaća ekipa se rastrčala i Tamišu pravila probleme u tranziciji, međutim gosti su imali rezultatsku prednost zahvaljujući preciznom šutu za tri poena.

U drugom poluvremenu Radnički, predvođen Kolmenom, je sa lakoćom dolazio do koša i na svaku rotaciju gostiju imao ekstra pas. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio nerešen.

Heroj Pančevaca bio je Sočanac koji je na 39 sekundi do kraja meča, pri rezultatu 84:83 za domaće, ubacio trojku. Radnički je odgovorio trojkom, ali je Sočanac u narednom napadu iznudio i pogodio dva bacanja. Bojan Popović je mogao da obraduje domaće navijače trojkom iz kornera, ali je lopta izašla iz koša. Na visni zadatka u ekipi Tamiša su bili Knežević (20 poena), Sočanac (18 poena), i Smiljanić (16 poena).