Ovo je bio četvrti trijumf u nizu Pančevaca, kojim je tim Bojana Jovičića dodatno olakšao posao u predstojećim ključnim mečevima u borbi za opstanak.

U prvih deset minuta, Vojvodina je kontrolisala gotovo sve. Mladi krilni centar Popović je ubacio prvih 12 poena za tim Miroslava Nikolića. Narednih 6 poena postigao je Amerikanac Nil. Tamiš je imao dosta problema u odbrani, ali je poenima Đorđevića uspevao da održi priključak.

Na početku druge četvrtine, domaćini su kontrolisali utakmicu, međutim krajem četvrtine, Tamiš pravi seriju 9-0 i na poluvreme ide sa minusom od 6 poena (45:39).

U drugom poluvremenu, Vojvodina je pokušala da održi prednost, međutim Tamiš preko Todorovića dolazi do važnih poena u napadu, a trojkom Marka Šinika i do izjednačenja. Od tog momenta, ekipe su se uglavnom smenjivale u prednosti. Na jednoj strani dominirao je Gaćeša, a na drugoj Todorović.

U četvrtoj deonice, viđene su male serije obe ekipe. Prvo je Tamiš napravio seriju 5-0 i poveo 71:72. Međutim, domaći preko Kočića i Popovića prave seriju 7-0 (78:72). Delovalo je to bio poslednji udarac Novosađana, ali Hardy i Đorđević nisu to dozvolili i sa dve trojke vraćaju utakmicu u egal (78:78). To je bio i rezultat na kraju regularnog dela.

U produžetku, Vojvodina je povela preko Gaćeše, ali Hardy i Todorović postižu poene za Tamiš. Pri rezultatu 88:89, Smiljanić je 18 sekundi pre kraja imao dva slobodna bacanja. Realizovao je jedno, a potom u napadu Vojvodine napravio faul na Neal-u koji je oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja (90:90).

Nakon tajmauta trenera Jovičića, lopta je išla u ruke PJ Hardy-u koji je nakon preuzimanja proigrao Todorovića, koji je uz 2+1 rešio pitanje pobednika, za konačnih Vojvodina – Tamiš 90:93.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Todorović sa 28 poena i 6 skokova. Pratio ga je Hardy sa 18 poena i 9 asistencija. Sjajni su bili još i Smiljanić i Đorđević sa po 17 poena. Obojica su postigli po 5 trojki. Na drugoj strani, u napadu je briljirao iskusni Gaćeša sa 21 poenom. Popović je postigao 20 poena, a Neal 19.

U narednom kolu, Tamiš dočekuje beogradski Dinamik.