Rezultatska klackalica bila je prisutna tokom cele prve četvrtine, koju nakon trojke Simovića Sloboda dobija rezultatom 20:22.

Užičani su na početku drugog perioda zaigrali veoma čvrsto u odbrani, što im je donelo 11 poena prednosti (22:33). Tamiš nakon tajmauta uspeva da se konsoliduje u napadu, te dolazi i do vođstva (39:38), ali su ipak gosti na poluvreme otišli sa 3 poena viška (39:42).

U trećoj deonici Sloboda čuva prednost, koja varira između jednog I pet poena prednosti, sa koliko su gosti I ušli u poslednji period (53:58).

Tamiš je imao prilike da slomi protivnika I povrati prednost, međutim iskustvo gostiju I greške domaćih su odlučile konačan ishod meča koji je završen rezultatom 66:70.

Slobodu su poenterski predvodili Nikolić sa 20, Simović 15, te Kutlešić sa 13 postignutih poena. U ekipi Tamiša Nikolić je zabeležio 16, pratio ga je Vasić sa 12.