Odlično su Pančevci otvorili utakmicu, bili su veoma motivisani i dobro trčali u tranziciji ali Beovuk nije dopustio da se vođstvo domaćih poveća. U drugoj četvrtini gost iz Beograda je bio veoma precizan u šutu za tri poena i lako dolazio do koša. Najveća razlika u korist Beovuka je bila 12 poena, a na poluvremenu je rezultat bio 41:52.

U trećem periodu je Tamiš zaigrao veoma čvrstu odbranu i lako uspeo da se vrati u meč i povede. Pri rezultatu 65:57 nakon prigovora i vređanja sudija trener gostiju je dobio diskvalifukujuću grešku . Samo jednu akciju nakon toga, plejmejker domaćeg sastava, Aleksa Ilkić, je načinio drugi nesportski faul, i samim tim je i on dobio diskvalifukujuću grešku. Tamiš je u ovoj četvrtini napravio neverovatnu seriju od 17:0, a četvrtinu je pobedio sa 19 razlike.

U četvrtoj četvrtini domaći nisu dozvolili preokret i zasluženo su slavili.

Kod domaćih su se istakli Smiljanić sa 24, Ilkić sa 16 i Knežević sa 15 poena. Kod gostiju nezaustavljiv je bio Dragović sa 28 poena.