Duel je počeo izjednačeno, igralo se koš za koš, no domaća ekipa je ubrzo nametnula svoj ritam. Kako je utakmica odmicala, OKK Beograd je uspeo da uspostavi udobno vođstvo, sa 16 poena prednosti u četvrtoj četvrtini (84:68), čime se činilo da su na putu ka rutinskoj pobedi.

Međutim, Tamiš je imao druge planove. Pančevci su pokazali ogromnu otpornost i odlučnost, i predvođeni Branislavom Terzićem, koji je serijom 12:0 najavio izuzetan povratak u poslednjoj četvrtini. Igrači Tamiša su kopali duboko, prikazujući izuzetne ofanzivne i defanzivne minijature kako bi smanjili zaostatak. Njihov energičan trud se isplatio, pa su uspeli da izjednače rezultat i odvedu utakmicu u produžetak.

Tokom produžetka, Tamiš je nastavio sa snažnom igrom i na kraju obezbedio pobedu, kompletiravši svoj izuzetan preokret. Ova utakmica je pokazala nepredvidivu i uzbudljivu prirodu košarke, a Tamiš je pokazao svoju odlučnost da se vrati iz minusa i osigura pobedu. Konačan rezultat je bio 105:110.

Najzapaženiji pojedinci u redovima Tamiša bili su Andrews J. (28p, 3sk, 4as, 2uk), Mitrović S. (24p, 2sk, 1uk), Treacy D. (16p, 8sk, 5as, 3uk), Terzić B. (16p, 4sk, 3as, 2uk) i Pajić O. (12p, 1sk). Kod domaćih su se istakli Marković B. (26p, 5sk, 4as), Pantelić A. (19p, 4sk, 3as, 2uk), Vukčević M. (18p, 9sk, 4as, 1uk), Đulović A. (12p, 3sk) i Kroflič U. (11p, 1sk, 2as, 1uk).