Obe ekipe su meč počele izuzetno napadački raspoložene. Na kraju prve četvrtine minimalnu prednost je imala ekipa Metalca (24:25). Gostujuću ekipu u prvom poluvremenu je krasila odlična realizacija za tri poena, pogodivši osam šuteva sa distance. Međutim, Tamiš se držao u meču i na veliki odmor otišao sa tri poena zaostatka (44:47).

U drugo poluvreme domaća ekipa ulazi dosta agresivnije, što je uticalo na lošije procente Metalaca, koji se mučio da nametne svoj ritam igre.

Tamiš je utakmicu prelomio u poslednjoj četvrtini nakon devet vezanih poena Vujovića (od toga dve trojke), na koje se nadovezao Smiljanić sa svoja dva pogotka sa distance. Prednost domaćih je tada porasla 14 poena, te je u relativno neugodnoj završnici priveo utakmicu kraju.