Tamiš je furiozan bio na početku kada je poveo 14:4, ali onda se odbrana gostiju stabilizovala i rezultatski su se vratili u meč. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 19:17 za Tamiš. Drugu četvrtinu obeležio je brz ritam gostiju sa dosta kvalitetne igre u tranziciji u kojoj je Sloboda najopasnija. Preokrenuli su rezultat i na veliki odmor su otišli sa 4 poena prednosti (36:40).

Domaćini su na krilima raspoloženog Stefana Mitrovića povratili vođstvo koje su fino držali do kraja četvrtine. U odlučujućoj četvrtini igrala se košarka za svačiji ukus. Gosti su odličnom igrom preuzeli vođstvo na 7:30 minuta do kraja meča, a razlika je posle samo dva minuta iznosila 9 poena za Slobodu. Domaći su postepeno rezultatski stizali goste, da bi trojkom Krstovića vratili vođstvo na dva minuta do kraja meča (77:76). Smenjivali su se u vođstvu sve do poslednjeg zvižduka. Pri rezultatu 81:82 za Tamiš, bek Slobode Trajković je pogodio šut padajući u aut u korneru gazeći liniju za tri poena. Međutim, taj nemoguć šut nije značio gostima jer je Tamiš na preostalih 2.7 sekundi do kraja izvodio loptu na polovini koju napada. Organizovali su sjajnu akciju za Krstovića, no dodavanje Ilkića presekao je Kadiri, ali samo do Smiljanića koji je imao otvoren put ka košu i loptu je lagano, žargonski rečeno, stavio na tablu i skroz je preokrenuo emotivno stanje u dvorani.