Pančevcima je ovo prva pobeda nad ovim rivalom u bilo kojem takmičenju. Gosti su imali furiozan start meča, napravili vođstvo 2:10, međutim Tamiš je uzvratio serijom 11:0 i nije gubio prednost do kraja meča.Tamiš je igrao odličnu odbranu, terajući protivnika da uzima teške šuteve. Gosti su takođe igrali odbranu na visokom nivou, te su izgubljene lopte domaćina dobro kažnjavali.

Rezultat na poluvremenu bio je 33:26. Dinamik je, kao što je i očekivano, agresivno počeo drugo poluvreme, smanjivši razliku u jednom momentu na samo pola koša (41:40). Tamiš je uzvratio preko svog kapitena Kneževića, koji je poentirao i razigravao saigrače. Rezultat na kraju 3. perioda bio je 52:45 Utakmica je maltene prelomljena nakon tehničke greške i isključenja plejmejkera Dinamika Rakićevića, nakon koje su domaći realizovali tri slobodna bacanja, a odmah potom i trojku. Dinamik je pokušavao da se vrati, ali veliki broj promašaja sa linije slobodnih bacanja im je svakako zapečatio sudbinu. Generalno je cela ekipa Tamiša odigrala sjajnu partiju, odličnom odbranom i hrabrim šutevima u napadu porazio je velikog favorita.