U uvodnim minutima meča se igralo u serijama, a malo kasnije koš za koš. Mladost je iznenadila domaćine i na kraju prve četvrtine imala vođstvo 17:19.

Tamiš je stabilizovao svoju odbranu i kao rezultat toga povratio prednost i trojkom Smiljanića u poslednjim sekundama četvrtine na veliki odmor otišao sa osam poena prednosti (40:32).

Domaćini nisu usporavali i želeli su što pre da reše pitanje pobednika. Napravili su seriju 8-0 na startu drugog poluvremena i time potpuno preuzeli kontrolu nad daljim tokom meča. Pred početak četvrte četvrtine rezultat na semaforu je bio 75:57.

Opuštanje u odbrani Tamiša je dovelo do smanjenja prednosti, međutim iskusni igrači Tamiša su se na vreme pribrali i lagano priveli utakmicu kraju. Istakao se Smiljanić koji je postigao 21 poen i imao 35 indeksnih poena.