Izabranicima trenera Bojana Jovičića sve je polazilo za rukom a posebno je bilo impresivno njihovo šutersko raspoloženje koje im je donelo čak 18 trojki uz procenat od 64 odsto. Sa druge strane Vrščani su mnogo trudili a malo pokazali. Šut ih nije hteo, bili su dekoncentrisani u završnici napada i promašili veliki broj otvorenih šuteva i slobodnih bacanja.

Bratislav Jeković je sa 19 poena uz šest ubačenih trojki iz šest pokušaja bio je najistaknutiji igrač gostiju u prvom poluvremenu. Vrščani nisu imali rešenja u prve dve četvrtine da zaustave neverovatnu dalekometnu paljbu gostiju koji su ubacili 10 trojki uz procenat od 71 odsto. U 7. minutu Tamiš je došao do prve dvocifrene razlike (20:10), da bi u finišu prvog poluvremena posle trojki Jekovića i Smiljanića i pogotka Kneževića ispod table došao do najvećeg vođstva do tog trenutka na meču od 19 poena (49:30). Vršac je u čitavom toku prvog poluvremena tražio način da poveže redove, ali je tek u poslednjem minutu serijom 5:0 došao do daha.

Međutim, kada se očekivao odgovor izabranika trenera Branka Maksimovića usledio je nastavak neverovatne šuterske serije Pančevaca. Ivan Smiljanić je sa tri uzastopne trojke Tamiš odveo na 28 poena prednosti (67:49) i već tada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno. Vrščani u poslednjih deset minuta nisu imali energije ni da ublaže poraz, nisu ušli čak ni u bonus, a Pančevci nisu spuštali gas i na kraju stotkom došli do novih bodova.

Centar Vršca Nikola Silađi čestitao je Pančevcima na pobedi i rekao da nije očekivao ovakvu utakmicu.

Sramota me je jer smo izgubili 32 razlike od ekipe sa kojom smo u pripremnom periodu igrali mečeve na jednu loptu. Mislim da ovo nije realan pokazatelj snaga, ali tako smo odigrali utakmicu. Dopustili smo im da postignu 18 trojki, da nas bukvalno pretuku u odbrani i rade šta hoće, dok smo mi bili previše mekani.

Trener Vršca Branko Maksimović bio je razočaran.

Tamiš je bio bolji od nas u svim segmentima igre, moja ideja je bila da utakmicu koju smo trebali da igramo u ponedeljak odigramo danas, da bi dobili dan više za odmor jer smo imali teške utakmice protiv Novog Pazara i Dunava i dalek put. To bila greška koju pripisujem sebi. Ni u najgorim snovima nisam mogao da sanjam da možemo ovako da izgledamo na terenu. Moraćemo najozbiljnije da porazgovaramo jer je sramotno da u utakmici u kojoj ubedljivo gubiš ne uđeš u bonus. Potajno sam se nadao da u ovom FIBA prozoru možemo da vežemo četiri pobede, ostvarili smo samo dve što je premalo za naša očekivanja.

Pančevci su po rečima najefikasnijeg igrača Bratislava Jekovića odigrali najbolji meč u sezoni.

Pribojavali smo se ove utakmice, Vršac igra u jakom ritmu sreda – nedelja cele sezone, bio je blagi favorit, ali na terenu smo pokazali drugačije. Odigrali smo u odbrani kako smo se dogovorili a u napadu odlično pogađali šuteve za tri poena.

Trener Tamiša Bojan Jovičić rekao je da izuzetno respektuje Vršac kao klub, rad kolege Maksimovića i mlade igrače.

Mislim da smo iskoristili prenatrpan raspored Vršca i dobili utakmicu mnogo lakše nego što smo očekivali. Ovo je naša prva pobeda na strani do koje smo došli zahvaljujući odličnoj odbrani i šutu za tri poena. Znamo kako je Vršac neugodan domaćin i koliko je teško ovde dobiti meč, ali time je naše zadovoljstvo zbog ovog uspeha veće. Međutim, ova pobeda nam ništa neće vredeti ukoliko sa ovakvom energijom ne uđemo i u naredni meč protiv Mladosti.