Sloboda je jako dobro ušla u meč, nekoliko vezanih poena Ilića i na pauzu od 2 minuta išlo se sa prednošću 22:15. U tom periodu i šut za 3 poena išao je jako dobro domaćim košarkašima (5/10), a upravo u tom elementu su podbacili u drugom poluvremenu (1/13). To je sigurno jedan od razloga za peti poraz Slobode u prvenstvu, ali ovi padovi u igri karakteristične su za mlade ekipe kakav je tim predvođen iskusnim Velimirom Gašićem.

Nakon treće četvrtine u poslednji period meča ušlo se nerešeno 62:62, a finalna deonica meča u potpunosti je pripala Tamišu. Razigrao se iskusni Ivan Smiljanić, koji je i večeras pokazao koliko znači Tamišu. Sloboda je promašivala zicere, imala nekoliko ishitrenih šuteva u finišu meča i poraz je bio neminovan.

U ekipi Slobode bolji od ostalih bili su Ilić sa 16, Miladinović sa 15 i Božić koji je postigao 13 poena. U ekipi Tamiša odlična rola kapitena Smiljanića sa 17 poena, 16 je dao Lugić, a Šinik 15. Meč u Velikom parku pratilo je nešto više od 600 gledalaca.