Tamiš je utakmicu započeo veoma motivisano i nije dopustio protivniku da postigne koš u prvih šest minuta igre. Rezultat je do tog trenutka bio 11:0, međutim na semaforu je posle prvih 10 minuta stojalo 25:10.

U drugoj i trećoj deonici Vojvodina, predvođena kapitenom Atanasovim uspela je da smanji razliku i da u četvrtu četvrtinu uđe sa 12 poena zaostatka.

Do polovine poslednjeg perioda izgledalo je da će domaćin bez problema pobediti goste iz Novog Sada, ali su igrači Vojvodine imali druge planove. Zaigrali su agresivnu odbranu i pogodili šuteve za tri poena. Na 29 sekundi do kraja bili su na pola koša zaostaka (79:78). Nikola Sočanac, plejmejker domaćeg sastava je ubacio jedno od dva slobodna bacanja. Poslednji šut za goste je uzeo Bjelica, međutim, na sreću domaćih navijača je promašio.

Najefikasniji igrač na utakmici je bio Ivan Smiljanić. Zabeležio je 21 poen i 11 skokova. Kod gostiju istakao se kapiten Atanasov sa 20 poena.