Vršac je dobro započeo utakmicu. Trojke Jekovića i Živanovića nagoveštavale su dobro šutersko veče Vrščana. U drugoj četvrtini, Tamiš je napravio seriju 9-0 i preuzeo kontrolu nad utakmicom. U tim trenucima su se izdvajali Vujović i Petrović. Na poluvreme ekipa Bojana Jovičića otišla je sa 8 poena prednosti (36:44).

Domaći drugo poluvreme otvaraju trojkom Jekovića, koji odigrao dobru treću četvrtinu. Pratili su ga Simić i Živanović. Tamiš je imao velike probleme u odbrani i taj period izgubio 26:14. U poslednjoj deonici iskusni Živanović je predvodio Vrščane uz pomoć Gazibegovića. Tamiš nije uspevao da pronađe ritam u napadu i na kraju zasluženo izgubio 89:81.

Tamiš: Anđušić 2, Rebić, Smiljanić 5, Kovačević, Pritzl 11, Krstanović 12, Vujović 22, Manojlović 10, Radović 1, Petrović 15, Pavićević 3.